Зазвичай операційні системи побудовані таким чином, щоб у випадку використання комп’ютера різними користувачами, файли одного користувача залишалися конфіденціальними – були недоступні іншому користувачу. Це виконується за допомогою створення окремого профілю в якому розміщаються документи та налаштування, з якими працює кожен користувач.
Сьогодні профілі Windows зазвичай пов’язуються із персональним (MS) або корпоративним акаунтом (365). Такий підхід дозволяє легко переносити роботу на новий пристрій, зберігаючи всі налаштування (паролі та ліцензійні номери, тощо) з старого пристрою на новий. Звичайно це вимагає свідомого налаштування власних акаунтів.
Інші платформи:
Так саме відбувається створення відповідних профілів на мобільних пристроях на основі Android.
Налаштування ОС від Apple теж має достатньо можливостей налаштування акаунтів, але ми не обговорюємо цю систему, оскільки вона прив’язано виключно до пристроїв вироблених тільки однією компанією.
Налаштування профілів присутнє і у Linux.
Але сьогодні вже один користувач може мати декілька акаунтів, наприклад один персональний та один або декілька робочих. Для забезпечення незалежної роботи з персональними та робочими документами на сьогодні має можливість створити профілі у браузері для комфортної роботи.
Налаштування профілів у браузері є сьогодні абсолютно необхідним при роботі з робочими акаунтами різних організацій. Справа в тому, що кожен акаунт має доступ до великої незалежних сервісів і тільки при застосуванні різних браузерів або різних профілів є можливим забезпечити роботу саме у бажаному профілі та контролювати з під якого профілю ти працюєш.